SIMULIA CST
3D EM SIMULATION TECHNOLOGY
Aktif Neser
CST STUDIO SUITE ELEKTROMANYETİK ALAN SİMÜLASYON YAZILIMI


CST Studio Suite®, elektromanyetik (EM) bileşenleri ve sistemleri tasarlamak, analiz etmek ve optimize etmek için yüksek performanslı bir 3D EM analiz yazılım paketidir.

 

EM spektrumundaki farklı uygulamalar için elektromanyetik alan çözücüler, CST Studio Suite’te aynı kullanıcı arayüzünde bulunur. Çözücüler, hibrit simülasyonları gerçekleştirmek için birleştirilerek, mühendislere birden çok bileşenden oluşan tüm sistemleri verimli ve basit bir şekilde analiz etme esnekliği sağlar. Diğer SIMULIA ürünleriyle birlikte tasarım yapma imkanı, EM simülasyonunun tasarım akışına entegre edilmesini sağlar ve geliştirme sürecini ilk aşamalardan itibaren yürütür.

 

EM analizinin ortak konuları arasında antenlerin ve filtrelerin performansı ve verimliliği, elektromanyetik uyumluluk ve girişim (EMC / EMI), insan vücudunun EM alanlarına maruz kalması, motorlarda ve jeneratörlerde elektromekanik etkiler ve yüksek güç cihazlarındaki termal etkiler yer alır.

 

CST Studio Suite, dünyanın önde gelen teknoloji ve mühendislik şirketlerinde kullanılmaktadır. Yazılım, tasarımdan piyasaya geçiş sürecindeki geliştirme döngülerini kısaltarak maliyetlerin düşmesini sağlar. Simülasyon, sanal prototip yaratmayı sağlar. Cihaz performansı optimize edilebilir, potansiyel uyum sorunları tasarım sürecinin ilk aşamalarında tespit edilebilir ve hafifletilebilir, gerekli fiziksel prototip sayısı azaltılabilir ve test başarısızlıkları ve geri çağırma riski en aza indirilebilir.Faydaları:

 

  • Antenlerden ışık darbelerine ve PCB’ye (baskılı devre kartları) kadar geniş bir uygulama yelpazesini simüle etmek için farklı çözüm teknikleri kullanan  modüller arasından seçim yapın.
  • Yüksek frekanslı 3D EM Alan Simülasyonu ve PCB uygulamalarının Sinyal & Güç Bütünlüğü için eksiksiz teknoloji çözümünden faydalanın.
  • Günümüzün zorlu elektromanyetik gereksinimleri için anten performansını değerlendirin ve optimize edin.
  • Mekanik paketlemenin Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) etkilerini analiz edin.

 

Aktif Neser Elektronik Ltd. olarak, mühendislerin, bileşen veya sistemleri, sanal prototipler aracılığıyla verimli bir şekilde analiz etmesine, ve tasarım döngüsünü hızlandırmasına olanak tanıyan, en geniş 3B elektromanyetik alan simülasyon tekniklerine sahip yazılımı sizlere sunuyoruz.

Bize Ulaşın